З чого все почалося?
Ліцей
Я почав вивчати програмування у 8-му класі, навчаючись у міському фізико-математичному ліцеї при Житомирському державному технологічному університеті (зараз - Державний університет “Житомирська політехніка”). За час навчання я брав участь практично у всіх олімпіадах та конкурсах з ІТ і програмування та займав призові місця. На той момент писав мовою Pascal, як і більшість моїх однолітків у той час.
У 10-му класі я почав вивчати мову програмування С++, а в 11-му - C#. На C# написав систему перекладу з десяткової системи числення в систему Фібоначчі та у двійкову - і страшенно пишався собою! :) Зі своїм “конвертором” я навіть переміг на міському та обласному етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та став учасником фінального всеукраїнського етапу конкурсу МАН.😅 Я вірив, що комп'ютери, побудовані на системі Фібоначчі, працювали б швидше, ніж на двійковій системі числення.
З того часу я зацікавився нутрощами комп'ютерів, але в душі завжди був програмістом, а не інженером-комп'ютерником.🙂
КПІ
В НТУ України “КПІ ім. І. Сікорського” ми більше вивчали будову комп'ютерів і рахували нулі та одиниці.😅 Але було місце і для програмування - я вивчив Python і трохи Java. Оскільки я вже знав дещо про програмування, писати коди мені було не дуже складно.
Програма в університеті - це зовсім не те, що відбувається в реальній роботі, тож потрібно було визначатися з однією сферою розробки. Я відкрив для себе WEB. Для дипломної роботи обрав проєкт у сфері веб-програмування. Який був план? :)
- Згадати що таке верстка
- Вивчити PHP
- Розібратися як працюють бази даних
- Залити проєкт на AWS (завдання від мого керівника, і це було не дуже просто на той момент)
- Знайти роботу, адже я тепер такий крутий програміст 😅
ФРІЛАНС
Перший проєкт був розроблений для знайомого, який працює у сфері туризму та організовує й проводить тури на Кіпр. Обговоривши усі деталі, ми зупинилися на тому, що нам потрібні 2 сайти: сайт-візитка та сайт-каталог турів на Кіпр, - і обидва мають бути витримані в жовтих кольорах.🙂
Наступним проєктом був сайт-візитка для медичної клініки. Дизайн був створений на основі референсу конкурента. Для стеку я обрав PHP та HTML/CSS/JS. Після розробки головної сторінки проєкт закрили, оскільки клієнт був з тієї країни, яку зараз соромно називати.
Трохи згодом до мене звернулася співачка з Канади KETRAH з проханням створити для неї її власний сайт. Це був мій перший досвід спілкування з іноземним клієнтом.😅 Ми зустрілись, щоб обговорити деталі, обрати кольорову гаму та наповнення сайту. Дизайн я створив у Figma, саме так я і познайомився з цим додатком. Після узгодження та внесення правок я розпочав розробку. Для стеку було обрано Wordpress, тому що більшість іноземних клієнтів працюють саме з цією платформою. Судячи з того, що кліентка згодом звернулася до мене ще й за розробкою сайту для арт-простору "Greycat.studio", їй все сподобалось.🙂 Цей сайт було створено вже за допомогою фреймворків Laravel та Vue.js.
Ознайомитись з усіма проєктами можна в розділі Портфоліо :)
DIGIANTS
Є негласне правило - "Провалити 10 співбесід - і на 11-й отримати роботу!". Так зі мною й сталося. Я потрапив до чудового колективу Digiants. Ось тут все і почалося по-справжньому. Я насправді полюбив програмування!
З першого дня я, звичайно ж, нічого практично не розумів, але я знав, куди йшов, - на першу роботу, якій потрібно просто віддавати себе повністю. Ось де я поринув у роботу з головою! Я не відходив і не відходжу від комп'ютера й досі, отримуючи справжнє задоволення й насолоду від того, чим займаюся!
Я познайомився з такими речами як Laravel, Vue, Wordpress і дізнався ще про велику кількість крутих фішок у розробці.
Але далі більше…